KESK Grevde!!!

Yapı Yol-Sen İstanbul Şube / 05.06.2013

KESK, güvenceli iş ve ücret güvencesi talebiyle 5 Haziran’da Uyarı Grevi yapacağını ilan etmişti. Ancak Gezi parkının ranta açılmasına karşı yedi gün önce başlayan tamamen barışçıl eylemleri bastırmaya yönelik devlet terörü insanların can güvenliklerini ortadan kaldıran bir boyutta halen sürdürülmekte.

Ülkenin tamamına yayılan demokrasi talepli kitlesel gösterilere karşı uygulanan devlet terörü AKP iktidarının demokrasi düşmanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Hedef gözeterek yapılan polis saldırılarında önemli bir kısmı ağır olmak üzere yüzlerce yurttaş yaralanmıştır. Binlerce insan gözaltına alınmıştır. Kentlerin tüm alanları ablukaya alınmış, gece boyunca süren baskınlarla muhalifleri hedef alan bir sürek avı başlatılmıştır.

Daha önce 5 Haziran’da yapılacağı ilan edilen Grev, ülke geneline yayılan gösterilere yapılan sert müdahaleler ile birlikte 4 Haziran günü Saat: 12:00 itibariyle başladı. ‘İnsanca Yaşam, Güvenceli İş ve Güvenli Gelecek, Demokratik Bir Türkiye’ talebiyle yapılan Grevimiz 5 Haziran günü de devam etti.

KESK Grevde!!! Galeri

Yapı Yol-Sen İstanbul Şube / 05.06.2013